Celek Basketbal Olomouc porazil soupeře Sokol Šlapanice.

Po rozpačitém začátku se domácí rychle vzpamatovali a předvedli hezký výkon a málem pokořili stovku.
Vstup do utkání vypadal rozpačitě a domácí po dvou minutách prohrávali 0:6. Následně ale obrátili a šňůrou deseti bodů v řadě se ujali vedení 10:6. Po první čtvrtině byl výsledek nadějný 33:17. Ve druhé části hry se rozdíl vyšplhal až na 18 bodů ve prospěch domácích, ale první poločas vyhráli domácí "jen" o 11, 56:45. Ve třetí čtvrtině drželi domácí stále bodový náskok okolo deseti bodů a velké drama přinesla až poslední desetiminutovka. Hosté se dostali na dostřel a 8 minut před koncem utkání byl rozdíl ve skóre pouhé dva body. Domácí se ale nezalekli a disciplinovaným výkonem udrželi vedení a nakonec zvítězili poměrem 99:87.

Hodnocení kouče Michala Pekárka: "Tohle je pro nás hodně důležité vítězství. Soupeř má kvalitní hráče a pro nás je výhra nadějí do dalších utkání. V utkání jsme chvíli vedli téměř o dvacet bodů, ale pak jsme trestuhodně ztratili koncentraci. Každý z hráčů chtěl navýšit rozdíl ve skóre, ale postrádal jsem tam týmový výkon. Naštěstí náš výpadek netrval dlouho. Celkově se naše hra odvíjela od dobré obrany. Výborný výkon předvedl Honza Dolejší, který střelil velmi důležité koše. Výborně hrál i Eugeniu Scripcaru. K výhře nám výrazně pomohl i Jirka Kašpar a stabilní výkon předvedl i Jakub Sedlák. Až na ztrátu koncentrace v poslední části jsem s výkonem spokojen a věřím, že na něj navážeme hned v dalším zápase.